Dominika - 18-10-2012
7 dzieł skradzionych w Rotterdamie
20-lecie powstania muzeum Kunsthal w Rotterdamie miało być hucznie świętowane. Zamiast tego jednak jest szok i niedowierzanie. Z galerii, do której sprowadzono najwybitniejsze dzieła malarzy najwyższej klasy, zniknęło 7 obrazów, a do złodziei nie prowadzi na razie żaden trop.
Kunsthal nie ma na własność żadnego dzieła, nie prowadzi też żadnej ekspozycji stałej. Wszystkie prace zamawiane są z zewnątrz. Tak było i tym razem. Na jubileuszowej wystawie prezentowano ponad 150 prac. 7 z nich w nocy z poniedziałku na wtorek (15-16 października) zostało z muzeum wyniesionych. Ich wartość jest znacząca – wśród nich znajdują się obrazy Picassa, Moneta, Gauguine’a, Matisse’a i Freuda. Wszystkie są własnością Fundacji Triton, która wypożyczyła swoje zbiory na ekspozycję.
Do tej pory policja nie ujawnia, w jaki sposób złodzieje dostali się do środka i jak udało im się opuścić muzeum z obrazami. Choć alarm się uruchomił, nikt nie zauważył sprawców napadu. Ciekawe czy zapis z kamer monitoringu przybliży policji wizerunki rabusiów.
Data publikacji: 18-10-2012 Kategoria: WIADOMOŚCI.
Możesz śledzić dyskusję na temat tego artykułu za pomocą kanału RSS 2.0.
1 komentarz
Z przyjemnością poznamy Twoją opinię!
Odpowiedz
Zobacz moją stronę
18 października 2012
Link bezpośedni
mijaro napisał(a):
Ciekawe,że spośród 150 prezentowanych na wystawie prac ukradziono tylko dzieła, będące własnością Fundacji Triton.